O službě MyScreen.cz

Tato služba vznikla zejména jako pomůcka pro autora, který přesně tento problém pravidelně řešil. Tím autorem je Martin Stříbný a najdete mě na webu bronzi.cz.

Jak jsem na to přišel?

Tento nápad ve mě postupně dozrával spolu s tím jak jsem podobnou službu potřeboval a nikde jsem jí neuměl najít. Můj první editor na obrázky vznikl jako součást mého prvního wysiwyg editoru, který jsem pojmenoval velmi neoriginálně WysEditor. Myslel jsem že s ním udělám díru do světa ale nestalo se tak. I přesto, že editor měl spoustu zajímavých funkcí. Bohužel když se neujal a neměl jsem z něj ani korunu, tak jsem byl nucen jeho vývoj ukončit.

Další posun nastal v okamžiku kdy jsem si chtěl udělat svůj redakční systém a v něm jsem chtěl právě můj editor využít. Bohužel nastala podobná situace jako v předchozím případě. O další redakční systém o blog nebyl zájem. Nicméně vývoj jak wysiwyg editoru, tak editoru obrázku se zas o něco posunul.

Spolu s tím jak přicházely nové technologie na web, tak se měnil i kód editoru a přibývaly nové možnosti. Předposlední díl skládačky nastal když jsem měl ve škole diplomovou práci, která byla úzce spjata s technologiemi okolo HTML5. Zjistil jsem, že se dá s obrázky pracovat už v prohlížeči a provádět v zásadě libovolné úpravy.

Konečné rozhodnutí udělat službu pro nahrávání snímků obrazovky nastalo v okamžiku kdy jsem jí sám začal vyhledávat. Něco podobného mi na internetu chybělo a navíc mám další nápady jak tuto službu využít dále. Proto jsem vyladil editor obrázků a udělal tento web. Zatím na něm nevydělávám ani korunu, tak doufám, že se to změní. Jinak asi budu nucen službu uzavřít pro veřejnost a budu jí používat jen pro své účely nebo jí nabídnu platícím návštěvníků.

Držte mi palce že se vše uchytí :-)

Na webu jsou použity ikony od deleket.com a fatcow.com